ALPE ADRIA CUP - GRAND PRIX OF PRAGUE 2010

16.08.2010

Silné stroje počtvrté zaburácejí v Praze na Vltavě při největších závodech svého druhu v České republice. Nic jiného než vodní motocross, to je Grand Prix of Prague, který odstartuje v sobotu 28. srpna a pokračuje o den později ve Žlutých lázních v Praze 4 Podolí.
 
Po zastávkách v Chorvatsku, Slovinsku, Polsku a Rakousku se v Praze pojede pátý a závěrečný díl evropského poháru Alpe Adria Cup. Pro jezdce na vodních skútrech je to kvůli nepříznivým legislativním podmínkám jedna z mála příležitostí jak si zajezdit v domácích vodách. Skútry se budou spouštět na vodu ve Žlutých lázních už v pátek odpoledne, kdy jsou naplánované volné tréninky, ty v sobotu plynule přejdou v ostré závody.
 
Kromě kompletní české scény se na startu pochopitelně ukáže i většina závodníků z evropské špičky a počet startujících bude po minulých dobře zvládnutých ročnících opět o něco vyšší. V rámci soutěžního víkendu se jezdci představí v několika kategoriích v rychlostních disciplínách i freestylu, který bude zlatým hřebem celého programu. Freestylisté běžně předvádějí se skútry ve vzduchu salta a výkruty, ale k vidění jsou i triky při kterých se celý skútr ponoří pod vodu. Naproti tomu rychlostní jezdci se snaží projet jako první cílem při okruhovém závodě plném zatáček vymezených bójkami.

 
Nedílnou součástí Grand Prix of Prague se už vloni stal freestyle fotbalový contest, který letos povýšil na historicky první Mistrovství Evropy tohoto progresivního sportu. Víkend s Grand Prix of Prague bude mít tedy dva obrovské vrcholy, které nemají v České republice obdoby. Návštěvníci Žlutých lázní spatří to nejlepší co Evropa ve freestyle fotbale a vodních skútrech má. Na sobotní večer jsou pak na programu ještě koncerty několika kapel.