VÝSLEDKY AUSTRALIAN FREERIDE OPEN 2010

23.02.2010

V sobotu 20.2. 2010 se na hlavní pláži Austraského Queenlandu rozhodovalo mezi nejlepšími  freeridery na vodních skútrech o tom, kdo si odveze domů trofej z jednoho z nejprestižnějšich závodů freeridové sezóny. 
Ve zrádných dvoumetrových vlnách si nejlépe vedl současný král světového freeridu, kterým je Francouz  Pierre Maixent. Ten vyhrál tento závod již podruhé za sebou.
Každá jeho jízda byla plná skvěle provedených triků s tou největší obtížností a nechyběl ani jeho signature trik "Superman Back Flip". Ve finálové jízdě, se sice potkal Pierre s Americkým velikánem freestylu na vodních skútrech Ericem Malone, ale ten se díky svému zranění z předcházející jízdy nemohl Pierru rovnat.
Eric v semifinálové jízdě použil svou největší zbraň a předvedl se svým strojem double barrel roll, ale při tvrdém přistání si ošklivě poranil zápěstí. Rozhodl se však pokračovat v závodu, ale pro velkou bolest při finálové jízdě na francouze prostě nestačil.
Jeho druhé místo v tak prestižním závodě není vůbec žádnou ostudou hlavně z toho důvodu, že po rentgenovém vyšetření se ukázalo, že zraněná ruka není pouze pohmožděná, ale zlomená.
Třetí místo v závodu letos připadlo místní hvězdě freeridového nebe Nicku Bartonu.

1. Pierre Maixent - Yamaha SuperJet (FRA)
2. Eric Malone - EME Q8 (USA)
3. Nick Barton - Yamaha SuperJet (AUS)